Dupont Corian Özellikleri

Corian® Solid Yüzeyden Tasarım Fikirleri

Tüm dünyadaki mimarlar ve tasarımcılar DuPont™ Corian® solid yüzeylere en cesur yaratıcı vizyonlarını gerçeğe dönüştürebilen bir tasarım malzemesi olarak değerlendiriyorlar.

Tasarımcılar Corian®ın ısıyla biçimlendirilebilme ve yarı saydamlık gibi özelliklerini kullanarak, bu çok yönlümalzemenin gittikçe daha fazla yenilikçi kullanım şekillerini keşfediyorlar. DuPont’ta çağdaş tasarımlar için dinamik ve sürdürülebilir çözümlere sahip yaratıcı bir toplum sağlamak amacıyla mimarlar ve tasarımcılarla işbirliği yapmaya kendimizi adadık.

Şık ve Göz Alıcı Renkler  

Parlak, cesur, doymuş ana renkler, hoş beyazlar ve nötrler, pasteller, etkileyici renk tonları, siyahlar ve sert koyu renkler, sağladığınız örneklere göre üretilen özel renkler — Corian® solid yüzeyler ile renk paletinizi istediğiniz gibi oluşturursunuz. Ayrıca Corian®’ın renklerinin pek çoğu etkileyici efektlere sahiptir: damar ağı, yarı saydamlık veya çeşitli düzeylerde damarlandırma.

Dalgalı Organik Eğriler

Doğal dünyada olduğu kadar iç mekan tasarımında da aranan dalgalı eğriler etkileyici ve duyusal bir tarz katar. Bunlar göz korkutucu bir ortamı yumuşatabilir veya yalnızca ergonomik olarak emniyetli bir alan yaratabilir. Isıtıldığında esnek hale gelen Corian® solid yüzey, pek çok farklı şekil alabilir veya mükemmel yuvarlak kenarlara sahip olması için üzerinde ahşapla olduğu gibi çalışılabilir. Bu da tasarımcılara neredeyse tüm tasarım senaryoları için yaratıcı çözümler yaratma özgürlüğü sağlar.

Yarı Şeffaf Işık Efektleri

Üzerine ışık tutulduğunda, yarı şeffaf Corian® sert yüzey hem parlaklığı, hem de derinliği yansıtarak, neredeyse ruhani bir aydınlatma sunar. Yarı şeffaf renkler farklı kalınlıklarda mevcuttur, bu da tasarımcılara ek deney yapma alanı sağlar.

Dokular ve Desenler

CNC makinesi kullanılarak, karmaşık tasarımlar teknik özelliklere tam uygun olarak Corian®’ın üzerine uygulanabilir. Ayrıca Corian® solid yüzey, kabarık dokular ve desenler oluşturmak amacıyla kalıplanabilir. Bu teknolojik olarak gelişmiş teknikler, tasarımcıların tasarım yüzeylerini daha önce asla mümkün olmayan şekillerde özelleştirebilmelerini sağlar.

İç mekan Duvar Giydirmesi

DuPont™ Corian® solid yüzey duvar giydirmesi iç mekanlarınızı başka hiçbir malzemenin yapamadığı şekilde dönüştürür. Neredeyse pürüzsüz Corian® malzeme, tüm ortamlar için usta ve davetkar bir zemin oluşturur — teknolojik olarak gelişmiş teknikler kullanılarak özelleştirilerek, tasarımcıların duvar giydirmelerine ve dikey tasarımlarına karakter ve iletişim katmalarını sağlayan “boş bir kanvas”.

Dış Mekanda Corian®

Corian®’ın pek çok rengi sıra dışı renk kararlılığına sahiptir ve düşük nem emme oranı ile çevre kirliliğine, rutubete ve dondurma-çözdürme koşullarına dayanıklılığı, Corian® solid yüzeyin çeşitli faktörler maruz kaldığında şık ve homojen yapısını korumasını sağlar.

Corian®’ın Duyusal Yönü

Corian® solid yüzeyin renkli veya dingin, açılı veya eğimli, neredeyse pürüzsüz çizgileri, dikkat çeker ve ipeksi pürüzsüzlüğü mükemmel bir dokunma hissi uyandırır. Tasarımcılar malzemenin gizli derinliğini ortaya çıkarmak için Corian® solid yüzeyi ışıkla bir araya getirerek bu duyusal özellikleri keşfediyor. Duyuları etkileyerek ve yönlendirerek, tüm dünyadaki izleyicileri birbirine bağlayan dokunsal heykeller ve çarpıcı tasarım enstalasyonları yaratıyorlar.

Yüksek Teknoloji

DuPont™ Corian® solid yüzey, fiber optik teknolojiyi kullanarak, ışığın ve hareketin görülebilir olduğu bir ekrana dönüştürüldü. Bilgisayar teknolojisinden faydalanan Corian®, ticari ortamlarda eve ve özelleştirilmiş iş istasyonları yaratmak amacıyla ekranları ve kontrolleri entegre etmek için kullanılmaktadır.

Yekpare Ölçek

Büyük ölçekli olarak kullanıldığında, Corian® solid yüzey bir mermeri veya eski bir taşı hatırlatacak klasik bir görünüme ve etkileyici bir yapıya sahip olur. Düz çizgileri ve blok şeklindeki sertliği Corian®’ı sütunlar, duvarlar veya soyut heykeller gibi yekpare yapılarda kullanım için uygun hale getirir. DuPont’un bağlantı yapışkanı Corian® solid yüzeyi göze çarpmayacak bağlantı yerlerine sahip olacak şekilde sabitleyerek, pürüzsüz bir yüzey oluşturur ve tek parçadan oluşuyor görünümüne sahip büyük alanların oluşturulmasını sağlar.

Diğerleriyle Uyum İçindedir

Genellikle bir tasarımı unutulmaz kılan şey, tek bir malzemeden değil, farklı malzemelerin bir araya gelmesiyle üretilmiş olmasıdır. DuPont™ Corian® solid yüzey hem görsel hem de pratik açıdan pek çok diğer malzemeyle birlikte çalışır. Corian® solid yüzey, tüm metal, ahşap, cam veya doğal taş malzemelerle doğal bir şekilde bir araya gelir ve tasarımınızın arka planında spot lambaları altında olduğu kadar rahat bir görünüme sahiptir.